29 מאי, 2011

מר"צ תפגין במוצ"ש: כן למדינה פלסטינית


מר"צ תפגין במוצ"ש - "כן למדינה פלסטינית
אנשי מר"צ (וחד"ש) מקדמים מאז היווסדם רעיון המדינה הפלשתינית. לאחר שיריבם נתניהו קיבל שוב, במסעו האחרון בארה"ב, עקרון זה המנוגד לתורתו המדינית הקודמת, מר"צ מזדרזים להכריז בעלות.
הנה המייל שהופץ היום לפעילי מר"צ:
----- Original Message -----
From: מרצ
Sent: Sunday, May 29, 2011 5:32 PM
Subject: אומרים כן למדינה פלסטינית, כן לתחבורה ציבורית בשבת ובכלל, ולא להומופוביה


מרצ | תנועה בשטח - כל האנשים, כל העדכונים, כל מה שחשוב לדעת
לחברי ואוהדי מרצ שלום

במוצאי שבת הקרובה מרצ תיקח חלק בהפגנה הגדולה שתערך בתל אביב לציון 44 שנה לכיבוש.

הפעם זו לא רק הפגנה סמלית, כי הפעם עומדת בפני ישראל ברירה אמיתית: להיענות לאתגר שמציבים הפלסטינים, לקבל את הצעותיו של ברק אובמה, ולפעול במהירות וברצינות להקמתה של מדינה פלסטינית
לצד מדינת ישראל. מדינה אמיתית, שתתבסס על גבולות 67 ולא תהיה אוסף בנטוסטנים, היא אינטרס קיומי של מדינת ישראל. זו אולי ההזדמנות האחרונה לבלום את הגלישה לעבר מדינת אפרטהייד ולהציל את מדינת ישראל ואת הדמוקרטיה בה.
לכן הפעם יותר מתמיד חייבים לבוא בעצמנו ולהביא את חברינו, כדי לומר בקול ברור ורם לנתניהו:
אל תחמיץ את ההזדמנות: אמור כן למדינה פלסטינית!פעילות המפלגה

מרצ ממשיכה להתחדש: משרדי המפלגה עוברים לבית חדש, נוער מרצ מגביר פעילות ומזמין עוד בני נוער להצטרף, וגם אנחנו, צוות האינטרנט, מחפש עוד מתנדבים שירעננו את השורות. כולם מוזמנים!


זהבה גלאון הגישה הצעת חוק להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. ההצעה, שכמוה הגישה עם רן כהן בכנסת הקודמת, מחייבת מתן שרותי תחבורה ציבורית גם ביום המנוחה השבועי, אך מאפשרת לקבוע את תדירות הפעלת הקווים בהתאם לביקוש השונה בשבת ובמקרים חריגים אף לא להפעיל קווים מסוימים על מנת להימנע מפגיעה ברגשות דתיים. "במציאות הקיימת היום, כאשר ברוב המקומות בישראל אין תנועה של תחבורה ציבורית מערב שבת ועד מוצאי שבת, בעוד שתנועת התחבורה הפרטית אינה מוגבלת, תושבי ישראל שאין ברשותם רכב פרטי מופלים לרעה בצורה בלתי הוגנת".
ידיעה באתר nrg

מליאת הכנסת דנה בהצעת החוק של אילן גילאון לשימוש בהכנסות ממס הבלו על הדלק להשקעה בהקמת תשתיות לתחבורה ציבורית ובסיבסודה. לאור התנגדות הממשלה להצעת החוק הסכים אילן להמיר אותה בינתיים בדיון בנושא בוועדת הכספים, והצהיר: "התנגדות הממשלה לחוק היא הסרת המסכה מעל השקרים של משרד האוצר שקרא למס הזה 'ירוק'".
ידיעה באתר מרצניצן הורוביץ ונינו אבסדזה הקימו שדולה חדשה בכנסת למאבק בהומופוביה. על הקמת השדולה הוכרז במסגרת אירועי היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה. ניצן הסביר כי "הייתי שמח אם לא היה צורך בכלל בשדולה כזו, אך לצערי תופעות של אלימות ואפליה על רקע נטייה מינית נפוצות ביותר ופוגעות בישראלים רבים מאוד. במסגרת תפקידי כחבר כנסת, קיבלתי עד כה מאות פניות מאזרחיות ואזרחים – מכל מגזרי האוכלוסיה - שקבלו על תקיפות, הטרדות, וקיפוח עקב נטייתם המינית וזהותם המיגדרית".
ידיעה באתר מרצ
ידיעה באתר GoGay

מוסי רז השתתף בהפגנה שהתקיימה בראס אל-עמוד מול טקס חניכת ההתנחלות החדשה במזרח ירושלים שהתקיים בעת ביקורו של ראש הממשלה בוושינגטון: "עצם הטקס הזה הוא פרובוקציה שנועדה לטרפד כל סיכוי להסדר. אין מנוס מחלוקת ירושלים על מנת להבטיח את קיומה של מדינת ישראל, והאנשים האלה מסכנים את קיומה של מדינת ישראל".
גם זהבה גלאון הגיבה לפתיחת ההתנחלות: "לא רק ראש הממשלה מוציא אצבע משולשת לנשיא אובמה, אלא גם יושב ראש הכנסת ושרים בממשלה".
סרטון וכתבה באתר "וואלה"
התגובה המלאה של זהבהבעקבות דרישתה המתמשכת של סיעת מרצ, קבעה הנהלת עיריית תל אביב-יפו קריטריונים לזכאות לדיור בר השגה בעיר, דבר שיאפשר קידום פרויקטים בהם ייוחדו דירות לדיור בר השגה. חברת המועצה תמי זנדברג הביעה שביעות רצון מהתקדמות זו: "אין ספק, שזהו עידן חדש בדאגה הציבורית לדיור בתל אביב יפו. אני גאה לקחת חלק בפרוייקט החשוב, ומקווה שהוא יצמח ויגדל להיות מענה אמיתי בשוק הדיור".
דיווח של תמי בבבלוג שלה

בעקבות פרסום דוח מבקר המדינה על החינוך החרדי ועל אפליית תלמידות ספרדיות הנהוגה בו, אמרה לורה ורטון, חברת מועצת העירייה מטעם מרצ שעסקה רבות בנושא: "מה שקורה הוא הפקרות מוחלטת של מערכת החינוך החרדית, דבר שפוגע קודם כל בדור שלם של המגזר החרדי", הזהירה ש"עסקנים ורבנים קנאים השתלטו על כל מערכת הקבלה והמיון", והטילה את האחריות לנעשה בירושלים על ראש העירייה ברקת שמחזיק גם בתיק החינוך.
אילן גילאון קרא בעקבות הדוח "להלאים את מערכת החינוך החרדית ולשלבה בתוך מערכת ממלכתית אחת."
ידיעה באתר "וואלה"
כתבה באתר nrg
התגובה המלאה של אילן

פעילי מרצ בראש העין וחניכי "הנוער העובד והלומד" בעיר הפגינו תחת הכותרת "חוגגים עצמאות נקייה מגזענות" נגד קריאתו הגזעניות של רב העיר להחרים את חגיגות יום העצמאות בשל השתתפותו בהן של התיאטרון הערבי-עברי מיפו.
עומר שכטר, יו"ר צעירי מרצ בעיר אמר בהפגנה כי "נמאס לספוג פעם אחר פעם את האמירות הגזעניות של הרבנים בעיר". נציגת מרצ במועצת העירייה, סיגל שיינמן, ויו"ר הסניף, מיה אור, גינו את נסיונו של הרב לזרוע שנאה ופירוד: "הקריאות לשנאת האחר הופכות אותנו לאחת מהמדינות החשוכות, שאין להן מקום במשפחת העמים. לא תהיה הפרדה בין נשים וגברים, יהודים וערבים, חילונים ודתיים".
ידיעה באתר מרצ
ידיעה באתר mynetאילן גילאון הביע מעל דוכן הכנסת תמיכה במאבק עובדי הרכבת: "זהו מאבק על זכותם של 1,500 עובדים, מתוכם שליש בשכר מינימום, להתפרנס בכבוד בעבודה מאורגנת. זהו מאבק לא פופולארי בציבור ומוכה ספינים של האוצר אבל מדובר בעוד מאבק בין המעמד העובד והמעמד המרוויח".
אילן הוסיף כי במעצר ועד העובדים של הרכבת בהפגנה מול ביתו של היו"ר המיועד אורי יוגב "נחצו קווים אדומים", וזהבה גלאון הזכירה בהקשר זה כי "המשטרה עוצרת פעילי שמאל בשיח ג'ראח, מפגינים חרדים, סטודנטים ועכשיו את עובדי הועד. המסקנה היא שהאצבע של המשטרה קלה על ההדק במעצר מפגינים".
דבריו של אילן
דבריה של זהבה

ניצן הורוביץ שיבח את נאומו של אובמה בוועידת אייפאק, ומחה על תגובת נתניהו והימין אליו: "חוץ מלשיר את התקווה, אובמה ביטא בנאומו את כל היסודות הציוניים ואת האינטרסים המובהקים ביותר של ישראל. מוטב לנתניהו שבמקום לפזר ספינים משבריים לצרכים קואליציוניים, יאמץ את חזון אובמה ויקדם את ישראל להסדר מדיני בתמיכה אמריקאית".
התגובה המלאה

אילן הגיש שאילתה דחופה לשר האוצר בעקבות כוונתה של "כלל ביטוח" לא לחדש פוליסת ביטוח סיעודי קבוצתי לגמלאים חברי "קרן מקפת" שאמור לפוג ב-1 ביוני, ושאל אותו מה בכוונתו לעשות על מנת למנוע מצב בו "אלפי גמלאים של מקפת ייוותרו ללא ביטוח סיעודי לאחר שנים של תשלומים לחברות הביטוח?"
כשסגן שר האוצר שהשיב לשאילתה אמר כי בימים אלה נבחן פתרון לבעיה, מחה אילן על כך שלמרות שהוא פנה למשרד האוצר כבר בינואר השנה, רק עכשיו הנושא מטופל, וקרא: "כבוד סגן השר, מה קורה ב-1 ביוני לדודה שלי?"
כתבה באתר "The Marker"

זהבה פנתה אל היועץ המשפטי של הכנסת בבקשה לבדוק את חוקיות ההצעה של "ישראל ביתנו" להעדיף יוצאי צבא בקבלה לעבודה במגזר הציבורי: "מדובר בחקיקה המפלה ערבים, חרדים ונשים, הסותרת את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אין פסול בלתגמל יוצאי צבא בגין שירותם, ואני תומכת בכך, אך לא ניתן לקבל כי מהלך כזה ייעשה באמצעות אפליית אוכלוסיות אחרות הפטורות בחוק משירות".
בעקבות פנייתה קרא היועץ המשפטי לחברי הכנסת לשקול בכובד ראש את הצעת החוק בשל ליקויים משפטיים בה.
ידיעה באתר "הארץ"

ניצן מחה על כוונת הממשלה להכפיל ולשלש את שכרם של רבני הערים, בעוד היא מקמצת את ידה מול תביעות העובדים הסוציאליים והרופאים: "שוב מתברר מדוע המפלגות החרדיות מתעקשות להחזיק בוועדת הכספים של הכנסת. הפתרון היחיד הוא הפרדת הדת מהפוליטיקה".
אגב, אם מישהו סקרן לדעת מה עמדת "קדימה" בנושא - בקדימה, כמו בקדימה, יש עמדות לכאן ולכאן, אבל כדאי לציין את עתניאל שנלר שלא רק שבירך על העלאת השכר של רבני הערים, אלא אף קרא להגדיל את שכרם של רבני השכונות...
ידיעה באתר רשת ב' של "קול ישראל"


אירועים מתוכננים

יום ד', 1 ביוני, 19:00
פעילות מרצ בהסתדרות
סניף תל-אביב-יפו מארח את ראשי סיעת מרצ בהסתדרות לכנס מרחבי.
בית התנועה הקיבוצית, רח' לאונרדו דה וינצ'י 13, תל אביב.
פרטים נוספים

מוצ"ש, 4 ביוני, 19:00
ישראל אומרת כן!
הפגנת ענק בקריאה לנתניהו לומר כן למדינה פלסטינית על בסיס הקו הירוק.
יציאה מכיכר רבין
פרטים נוספים באתר מרצ
דף האירוע של מרצ בפייסבוק

יום ו', 10 ביוני, 11:00
בדרכו של לובה
אירוע במלאת שנה למותו של לובה אליאב, בהשתתפות יאיר צבן, יוסי ביילין, רן כהן, סרי נוסייבה, דני קרוון ועוד.
באולם "צוותא" בתל אביב
הזמנה ופרטים נוספיםכדאי לקרוא:

מאוחר מדי, מכוער מדי
יוסי שריד כותב על המאבק להכרה ברצח העם הארמני, בעקבות הצלחתה של זהבה גלאון להעלות את הנושא לדיון בוועדת החינוך של הכנסת.

חינוך חובה נגד הומופוביה
לרגל יום המאבק הבינלאומי בהומופוביה דרור מזרחי קורא במאמר ב ynet למשרד החינוך לקחת אחריות ולהעביר בכל בתי הספר תכנים נגד הומופוביה, בורות ושנאה.

לבני - רוצים מעשים, ולא רק דיבורים
גם אוריה רון מתייחס למאבק בהומופביה, כותב באתר GoGay על מה הוא מצפה מפוליטיקאים לעשות בנושא, ולמה הוא מאוכזב מציפי לבני.

על מי אורי יוגב?
מאמר במוסף "כלכליסט" על מי שהוביל את מדיניות ההפרטה ושבירת העבודה המאורגנת בישראל, ועכשיו הממשלה רוצה למנות ליו"ר הרכבת, ומתפלאת מהתוצאות בהיתממות: "זה כמו להכניס פיל לחנות חרסינה ולטעון שהוא רק בא להחליף את פסלון השנהב ששלחה לו הדודה מאפריקה בטעות".


העדכון הזה וארכיון העדכונים הקודמים נמצאים בכתובת blogs.newmeretz.org.il/news
מכירים מישהו שרוצה להירשם לרשימת התפוצה של מרצ? אפשר להירשם כאן
בקרו בדף של מרצ בפייסבוק
עיקבו אחרי מרצ בטוויטר
כתובת הדואר האלקטרוני להערות, דיווח על אירועים, הצעות, תלונות ומחמאות: MeretzNews@gmail.com


בברכה,
צוות האינטרנט


Powered by NewsletterWizard 1.5.7 © | עדכן את הפרופיל שלך | להסרה | העבר לחבר | הרשמה לניוזלטר