10 ספטמבר, 2015

השר ישראל כץ: דאע"ש חותרת לח'ליפות איסלאמית; מדינה פלסטינית לא באה בחשבון

השר ישראל כץ: דאע"ש חותרת לח'ליפות איסלאמית; מדינה פלסטינית לא באה בחשבון
 
שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ אמר השבוע, כי מדינה פלסטינית אינה באה בחשבון. 
 
השר כץ ציין,  כי ארגוני טרור כמו חיזבאללה וחמאס הם שלוחות של איראן שתפקידם להוות איום על ישראל. השר הוסיף, כי "למרות שאיראן נאבקת נגד דאע"ש, אין זה מפחית את השנאה שלה כלפי המערב וישראל". המסקנה היא שיש צורך "להדגיש בפני המערב שאיראן אינה ידידה, והאיום שלה אינו פחות מהאיום של דאע"ש."
 
השר סיכם כי "מדינה פלסטינית אינה באה בחשבון", כי האידיאולוגיה של ארגון דאע"ש מצידה קוראת להקמת ח'ליפות איסלאמית. אידאולוגיה זו דוחפת את הארגון להקמת שלוחות וללטישת עיניים למדינות אחרות. "מדינת ישראל לא תיכנע אל מול האיומים, ולא תאפשר כל פגיעה באזרחיה. לא ניתן את הלחי השניה, ניאבק על ארץ ישראל בכל כוחנו, כך שמדינה פלסטינית אינה באה בחשבון," הבהיר השר.
 
הדברים נאמרו בכנס הבינלאומי ה-15 של המכון למדיניות נגד הטרור במרכז הבינתחומי. הכנס נערך במלון השרון בהרצליה.
 
 
-----Original Message-----
From: קטרין שטרית shetritk@mot.gov.il
Sent: Thursday, September 10, 2015 5:52 PM
To: sddym
Subject: ‏השב: תגובת השר
 
בכנס הבינלאומי ה-15 של המכון למדיניות נגד הטרור במרכז הבינתחומי שנערך במלון השרון בהרצליה ביום ב' 7.9.15 בנאומו לבאי הכנס הוסיף השר כי ארגוני טרור כמו חיזבאללה וחמאס הם שלוחות של איראן ותפקידם הוא להוות איום על ישראל.
 
עוד אמר השר: "למרות שאיראן נאבקת נגד דאע"ש, אין זה מפחית את השנאה שלה כלפי המערב וישראל, לכן אנחנו צריכים להדגיש בפני המערב שאיראן אינה ידידה, והאיום שלה אינו פחות מהאיום של דאע"ש. האידיאולוגיה של ארגון דאע"ש שקוראת להקמת ח'ליפות איסלאמית, מביאה להרחבת פעילותו של הארגון, להקמת שלוחות וללטישת עיניים למדינות אחרות כמו ירדן. מדינת ישראל לא תיכנע אל מול האיומים, ולא תאפשר כל פגיעה באזרחיה. הפעם לא ניתן את הלחי השניה, ניאבק על ארץ ישראל בכל כוחנו, כך שמדינה פלסטינית אינה באה בחשבון."