08 יולי, 2013

מחר 9 יולי בתל-אביב דיון חשוב ומענין בתל-אביב!!!

 
----- Original Message -----
Sent: Sunday, July 07, 2013 9:51 PM
Subject: הזמנה לדיון חשוב: עו"ד בן גביר יחקור את שי ניצן על דוכן העדים

ערב טוב,

ביום שלישי הקרוב יתקיים דיון במשפט המתנהל נגדי על כך שהגעתי לביתו של עו"ד שי ניצן, בזמנו המשנה לפרקליט המדינה הידוע כ"חובב מתנחלים ופעילי ימין", והבעתי את מחאתי על הוצאת צווי הרחקה מנהליים לתושבי יהודה ושומרון.

הדיון הוא תקדים חשוב כיון שלראשונה יגיע שי ניצן עצמו להעיד בבית המשפט, לאחר שלאורך השנים התעקשה הפרקליטות שהוא לא יופיע במשפטים של פעילים.

מעניין לא פחות הוא שעו"ד איתמר בן גביר המייצג אותי יהיה זה שיחקור את שי ניצן, בין השאר על כך שעמד בראש הצוות המיוחד לאכיפת החוק בשטחים הידוע לשמצה...

נשמח מאוד שיגיעו כמה שיותר תומכים לדיון!

הדיון יתקיים ביום שלישי הקרוב, ב' מנחם אב, בבית משפט השלום בתל אביב, רחוב ויצמן פינת שאול המלך, באולם השופטת הדסה נאור, בשעה 13:30.

אשמח שתעבירו את ההודעה לאנשים רלוונטיים. תודה רבה.

אלחנן גרונר,

יצהר.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אלי למספר - 052-3210789

לראשונה: עו"ד איתמר בן גביר יחקור את שי ניצן על דוכן העדים

מערכת הקול היהודי | כ״ט בתמוז ה׳תשע״ג (07/07/2013)

לראשונה צפוי להעיד עו"ד שי ניצן מפרקליטות המדינה במשפטו של תושב יצהר. העדות תינתן במשפטו של אלחנן גרונר, המואשם כי הביע מחאה בביתו של ניצן. ומי שצפוי לחקור את ניצן עצמו הוא לא אחר מאשר פעיל הימין עו"ד איתמר בן גביר

המפגינים נגד שי ניצן (הקול היהודי)

המפגינים נגד שי ניצן (הקול היהודי)

ביום שלישי הקרוב צפוי להערך בבית משפט השלום בתל אביב מחזה לא שגרתי. על דוכן העדים יעמוד המשנה ליועמ"ש לממשלה עו"ד שי ניצן, ומן העבר השני יעמוד עו"ד איתמר בן גביר שיחקור את ניצן, וזאת במסגרת משפטו של תושב יצהר אלחנן גרונר.

גרונר מואשם בכך שדפק על דלתות ביתו של עו"ד ניצן ואמר לו שהוא צריך להתבייש בשל צווים מנהלים שהוצאו כנגד תושבי יהודה ושומרון, צווים שבהוצאתם היה ניצן מעורב. כאשר התבקש לעזוב את המקום הוא עזב באופן מיידי.

המשטרה עצרה את גרונר והפרקליטות אף ביקשה את מעצרו עד לתום ההליכים, אך הוא שוחרר על ידי בית המשפט. יחד עם זאת הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום בעניינו ובצעד חריג ויוצא דופן העד המרכזי מטעם התביעה יהיה לא אחר מאשר עו"ד שי ניצן.

בכתב האישום נטען כי גרונר דפק על דלת ביתו של ניצן ואמר לו כי עליו להתבייש בכך שהוא מגרש יהודים מביתם. בהמשך נטען כי שי ניצן ביקש מגרונר לעזוב את המקום וזה השיב כי "אין שלום לרשעים" והלך.

ניצן מיהר להגיש תלונה במשטרה ועוד באותו לילה הגיע לביתו קצין חקירות שגבה את תלונתו. כבר למחרת הקיפו בשעה 5:00 בבוקר כעשרים שוטרי יס"מ ובלשי משטרה את ביתו של גרונר ועצרו אותו בחשד להטרדת עובד ציבור. הפרקליטות מיהרה להגיש נגדו כתב אישום חמור וחריג על עבירות איומים והשגת גבול, וזאת על אף ששי ניצן ציין בעדותו באופן מפורש כי לא חש מאויים מהאירוע או מהדברים שנאמרו.

כעת הגיע שלב ההוכחות במשפט, והשופטת הורתה על זימונו של שי ניצן למתן עדות. גרונר החליט להיעזר בשרותיו של פעיל הימין עו"ד איתמר בן גביר, שצפוי לחקור את ניצן.

בין השאר צפוי בן גביר לחקור את ניצן על עמידתו בראש הצוות המיוחד לענייני איו"ש, צוות שספג ביקורת רבה מציבור המתיישבים ומחברי כנסת ואף בוטלה פעילותו. הדיון המסקרן אמור להתקיים ביום שלישי הקרוב באולמה של שופטת בית משפט השלום בתל אביב הדסה נאור. 

עו"ד שי ניצן הוגדר בימין כסדין אדום, וזאת על רקע מעורבותו בחקירות רבנים וכן על רקע טענות קשות בדבר אפלייה כנגד אנשי ימין בכל הנוגע לעבירות של חופש ביטוי. במשך שנים שימש ניצן כמשנה לפרקליט המדינה לעניינים מיוחדים, ולאחרונה מונה לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ובימין הביעו ביקורת חריפה על קידומו, מה שגרם לראש הממשלה לציין כי הוא לא יעסוק בענייני התיישבות.

עד עתה התעקשה הפרקליטות להימנע מהבאתו של שי ניצן למתן עדות במשפטיהם של אנשי ימין, שביקשו לחקור אותו על התנהלותו בכל הנוגע לנושאי חופש הביטוי ואולם ביום שלישי הבא יתרחש התקדים.

עו"ד בן גביר אומר הערב כי :"קשה שלא להתרשם שאם לא היה מדובר בשי ניצן, איש לא היה מגיש כתב אישום כנגד מרשי. מדינת ישראל ראתה הפגנות ומחאות מול בתים של אנשי ציבור ועובדי ציבור, אך בשום מקרה שכזה, לא התנהלה המשטרה באופן כה קיצוני, כה דורסני, שמעלה חשש כבד של ניצול ציני של סמכויות המשטרה כדי למנוע את חופש הביטוי. אם עד עתה חשבנו שרק נגד פוטין אסור להפגין הרי שבכתב האישום הזה מבקשת המשטרה לטעון שנגד שי ניצן אסור להעביר ביקורת".

ניצן יעיד במשפטו של פעיל הימין - http://www.inn.co.il/News/News.aspx/258750

--
בערבות הדדית ננצח!
        והנה משיח בא!