22 מרץ, 2011

הבהרה


הבהרה

בהמשך לקטע להלן - לשכת ח"כ אנסטסיה מיכאלי ביקשה הערב להבהיר, שאין זה נכון ש"ישראל ביתנו" תפעל נגד הקמת מדינה פלשתינאית. אלא, הפעילות תהיה, למניעת הקמת מדינה עויינת ותוקפנית בשטחי יהודה ושומרון. גם אם בעיני הקורא זה היינו הך, אנשי ישראל ביתנו מבקשים לשמור על הזכות לנסח את דבריהם.

תנועת מטות ערים ביקשה מצידה מלשכת ח"כ מיכאלי לזכור, שישראל ביתנו התחייבה לציבור ערב הבחירות להתנגד למדינה פלשתינית, ולפעול בהתאם. הסתבר שלשכת ח"כ מיכאלי לא היתה ערה להתחייבות זו. 

 

 

ח"כ מיכאלי: ישראל ביתנו תפעל נגד יצירת מדינה פלשתינית

ח"כ אנסטסיה מיכאלי לאחר שנשאלה מה דעת מפלגתה בנושא הפיכת איזור איי למדינה פלשתינית, השיבה אתמול: אני שותפה לדאגה ממצב של יצירת מדינה עויינת ותוקפנית בשטחי יהודה ושומרון. אני ומפלגתי עושים כפי יכולתנו למנוע מצב כזה.

ההתבטאות של ח"כ מיכאלי באה בתגובה לפנייה של תושבת צפת לחברת הכנסת. התושבת פנתה לח"כ מיכאלי כדלקמן:

"באיזור A, האיזור הפלשתיני שנוצר בהסכמי אוסלו, יש כבר היום צבא פלשתיני ("כח דייטון"). אבל הצבא הזה מתפקד רק בהסכמת ישראל. כל פעם שהפלשתינים מגדישים את הסיאה, למשל כשהם ייצרו טרור מתאבדים ב-2002, צה"ל פשוט לוקח בחזרה את חופש הפעולה של הצבא הפלשתיני הזה - באופן מלא או חלקי, במשך כמה שעות או במשך חודשים ארוכים. לעומת זאת - הקמת מדינה פלשתינית כמוה כלידת תינוק - אין דרך חזרה. גם אם נמצא (כפי שעד עכשיו תמיד מצאנו...) ש"לא לנער הזה פיללנו" - לא נוכל לפרק או לבטל את המדינה שיצרנו או את הצבא שלה, כפי שלא ניתן להחזיר תינוק משכבר נולד, חזרה לבית היולדות.
 
"מסיבה זו הפלשתינים החמושים רוצים להפוך את עצמם ל"מדינה פלשתינית" באיזור איי: כך יוכלו לעשות מה שהם רוצים. גם ייצור עצמי (או יבוא במטוסים) של נשק שמסוגל להגיע לתחום קו ירוק.... טילים באיזור A  לא יכוונו "רק" לשדרות הקטנה, אלא כלפי מאות אלפי אנשים חסרי מיגון בתל-אביב, גוש דן, ירושלים, ונמל תעופה בן-גוריון."  
 
כאמור, השיבה ח"כ מיכאלי: "אני שותפה לדאגה ממצב של יצירת מדינה עויינת ותוקפנית בשטחי יהודה ושומרון. אני ומפלגתי עושים כפי יכולתנו למנוע מצב כזה."