08 נובמבר, 2008

Tuesday: Vote!הבחירות ביום ג' חשובות


English & unsubscribe info -- see below

רוצה להימחק מרשימת התפוצה? ראה בסוף

can't read the Hebrew? Open the attachment

 

 

כולם כולם נא להצביע ביום שלישי. הנה פרטים על מועמדים במספר ערים

 

 

 אשדוד: רשימת לסרי ופרנקל עדיפה

אל תצביעו לצבי צילקר - תומך גירוש. המועמד להחליפו - ד"ר יחיאל לסרי. http://www.nrg.co.il/online/54/ART1/792/416.html. רץ עם לסרי - יהודה פרנקל שהינו איש ארץ ישראל (התנגד לאוסלו). לסרי פעל לטובת בית חולים באשדוד שבקרוב ייבנה סוף סוף. ואילו, בכהונת צילקר בשלטון משך 40 שנה השחיתות בעיריה חוגגת, לא נפתח אפילו מפעל גדול אחד, אין עבודה, אשדוד היא אחת מהערים העניות בישראל, אין מקומות בילוי לצעירים, אין השקעה בספורט מצד העירייה. 

 

אשקלון: בעיות...

רוני מהצרי היה מתומכי הגירוש, לנסות למצוא מישהו אחר.

 

באר שבע: בעיות...

יעקב טרנר הוא איש קדימה. דוד בונפלד היה תומך גירוש. לנסות למצוא מישהו אחר.

 

בית שמש: לעזור לשלום לרנר

לעזור לשלום לרנר, מועמד נהדר, להביס את דניאל ועקנין תומך הגירוש.  לעזור.

 

בת-ים: לעזור לאורי בוסקילה

כל מי אוהב את חברון לרוץ מהר מהר להצביע עבור אורי בוסקילה. ראש הרשימה המאוחדת של כל המפלגות הדתיות והמסורתיות בעיר. ממלא מקום ראש עיריית בת ים. אדם פשוט נהדר שפועל ללא ליאות לטובת ארץ ישראל. לעזור. 

 

גבעת שמואל: בעיות...

זמיר בן ארי - תומך גירוש. קרוב להדחה. להצביע נגדו.

 

הרצליה: לעזור לירון עולמי וצבי וייס

חשוב מאד לעזור לצבי וייס. צבי הוא אביו של עו"ד חיים וייס שהוא ראש מטה ארץ ישראל בהרצליה הרבה שנים, כל הכבוד!! צבי רץ למועצת העיר.

חיים מוסר, שהתנדבות ביום הבחירות תתקבל בברכה. ראש העיר הנוכחית של הרצליה הינה מטעם מר"צ  ותמכה בגירוש. לעומתה רץ ירון עולמי 052-3870786   09-9511286 שנאבק בפומבי נגד הגירוש, נחשו למי כדאי לעזור!!!

 

חיפה: בעיות...

יונה יהב הוא איש קדימה. רמי לוי הוא/היה סגן ראש עירית חיפה, נטען כי הביא במשאל הליכוד 10 אוטובוסים עם אתיופים להצביע בעד חורבן גוש קטיף, הם קיבלו "הוצאות" נסיעה וארוחה.

 

ירושלים: פורוש בעד ארץ ישראל, ברקת רק חלקית

* ניר ברקת עמד בראש סניף "קדימה" בירושלים. עמדותיו בנושא מדינה פלשתינית וכן בנושא התנתקות (אז) - לא ידועות.

*  גאידמק - עמדותיו בנושא יהודה ושומרון וכן בנושא התנתקות (אז) - לא ידועות.

*  פורוש הצביע נגד תכנית ההתנתקות וחוק ההתנתקות קריאה ראשונה. בקדנציה הנוכחית בכנסת היה נהדר, גיבש קואצליה של ח"כים נגד חוק פינוי ביזוי 2 (עבודה קשה מאד...).

* לסיכום ככל הידוע המועמד הטוב ביותר לארץ ישראל בירושלים הוא פורוש.

 *יגאל עמדי תמך בגירוש. לא להצביע עבורו.

 

מעלה אדומים: לעזור לגדעון אריאל

גדעון אריאל, פעיל ארץ ישראל נהדר, מתמודד למועצת העיר. סיכויים מצויינים. לעזור לו!!

 

נהריה: בעיות...

ג'קי סבג הוא איש קדימה. לנסות למצוא מישהו אחר.

 

נצרת עילית: לעזור לשמעון גפסו 

שמעון גפסו מוביל.  מסקר שביצעה ד"ר מינה צמח, עולה כי שמעון גפסו  זוכה ל-40% מקולות הבוחרים. שמעון התנגד באופן פומבי לגירוש גוש קטיף. מולו מועמד גרוע עבורנו, רונן פלוט שתמך בגירוש ואף ארגן את המטה בעד שרון בעת משאל הליכוד.  היה איש עבודה שבעקבות סכסוך עם ראש העיר אריאב ערק לליכוד עם אנשי עבודה אופורטוניסטים נוספים - שמאלנים בליכוד. על אף הכל, בנצרת עילית היה רוב נגד הגירוש תודות לשמעון גפסו. לעזור לשמעון!! http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3613143,00.html

 

נתניה: מרים, הבהרות בבקשה...

מרים פיירברג התנגדה להסכמי אוסלו בצורה פעילה ונהדרת - אך אנשי נתניה טוענים שתמכה בגרוש במשאל המתפקדים. לכן, מרים

מתבקשת להבהיר דחוף - אל mattot.arim@gmail.com -- האם היא מתנגדת או לא להקמת מדינה פלשתינית. הרי מדינה פלשתינית פרושה של דבר טילים שיכולים ליפול בסלון של כל תושב ותושב בנתניה.

 

עכו: בעיות...

לנקרי תמך בהתנתקות. בשום פנים ואופן לא להצביע בשבילו, אם גורמים בציונות הדתית רוצים לתמוך בו שקודם כל ימציאו מכתב מטעמו שהוא מתנגד להקמת מדינה פלשתינית

 

קרית מלאכי: להצביע נגד מוטי מלכה

מוטי מלכה, לשעבר ליכוד ומאז תקופת שרון איש קדימה, מופיע ברשימת ראשי הערים תומכי הגרוש. לצערנו הוא עלול לזכות בגלל תמיכת אנשי חב"ד. חב"ד: אנא התעשתו! בעיר הסתובבו מנשרים של תושבי גוש קטיף המתגוררים באזור המבקשים לא לחזק את מפלגתו של מלכה- 'נס', כל הכבוד..

 

ראשון לציון: בעיות...

מאיר ניצן הוא מטעם קדימה. לנסות למצוא מישהו אחר.

 

רחובות: אפשר להביס את שוקי פורר אם תתאמצו

נגד שוקי פורר תלוי ועומד כתב אישום על ענייני שחיתות (לכאורה קבלן שילם חובותיו ובתמורה קיבל חוזים בשווי מליונים מהעיריה): http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000340582&fid=829

שוקי הוא גם תומך-גירוש שחתם בגאווה על מודעת התמיכה בגירוש ופעל נמרצות בעד חורבן גוש קטיף. כדי להביס אותו - להצביע עבור חנניה וינברגר (דתי יחיד) או עוזי סלנט (מנכ"ל מאוחדת). שניהם מועמדים ראליים. קהלני אמנם נשמה טובה, אך רץ עם אח של אולמרט )איכס...). 

 

רמלה: בעיות...

יואל לביא הוא מטעם קדימה ותומך-גירוש. לנסות למצוא מישהו אחר.

 

רמת גן: בעיות...

צבי בר, כיום מטעם קדימה, וכן שרגא ברוש, תמכו בגירוש. לנסות למצוא מישהו אחר.

 

תל מונד: בעיות...

ראש המועצה הנוכחי שלמה רצבי היה תומך-גירוש.

להצביע למישהו אחר: כרמלה פאיט, עו''ד שלמה ינאי, עו''ד רותם ריעני, שלום דרך

 

מועצה אזורית גדרות: הבהרה

אין במועצות האיזוריות בחירות אבל יוסי קנדלשיין ראש המועצה (ליכוד) ביקש להבהיר כי:"מעולם לא תמכתי בהתנתקות אלא התנגדתי. המכתב (כלומר: המודעה) שנכתב והופץ אינו על דעתי".

 

כללי אצבע שנכונים לכל הערים

 

מה פירוש "לעזור"? בעיקר - פשוט לפנות לשכניך ולוודא שהם מצביעים בכלל - ולמישהו מתאים. יש מספר עצום של אנשים שלא טורחים להצביע - או לא יודעים למי להצביע. אין ספק שכל אחד מאיתנו מכיר מאות בוחרים מבוזבזים כאלה, תבדקו בקרב מכריכם ותראו.  

 

סקר טלפוני:  עד יום ג' עשויים להתקשר אליך כדי לשאול האם אתה תומך במועמד זה וזה וזה.  תמיד להשיב: "זה תלוי האם הוא מתנגד להקמת מדינה פלשתינית. כי אם תקום מדינה פלשתינית - העיר שלנו תהיה בטווח הטילים כמו שדרות. האם הוא מתנגד להקמת מדינה פלשתינית?"  

 

מה שבטוח בטוח:  תמיד טוב להצביע לאיחוד לאומי-מפד"ל. נימוק: כל מי שעובד הרבה בכנסת יודע, שהמפלגה שעושה הכי הרבה בענייני ארץ ישראל בכנסת, היא האיחוד לאומי-מפד"ל. מה לעשות, עם כל  הביקורת - זוהי עובדה, תשאלו כל ראש ארגון ימני או מזכיר יישוב או תסתכלו בעיתון לראות מי מטפל בבעיות יהודה ושומרון. אבל כדי שמפלגה תהיה חזקה, היא חייבת שתהיה לה אחיזה במועצות עיר, כל מי שמתמצא בפוליטיקה יודע זאת. לעזור. עם זאת למפד"ל יש נטיה להמליץ על ראשי עיר לא טובים. להצביע לאיחוד לאומי-מפד"ל למועצה - בהחלט כן, אך לא לקבל באופן עיוור את המלצותיהם לגבי ראש עיר.

 

קדימה זה אחורה:  ברר בעיר שלך, מיהו מועמד של קדימה.  לא טוב להצביע ל"קדימה". יש עכשיו קמפיין אפילו: "בחרת קדימה, קיבלת קסאם". כמו כן לא להצביע למפלגת העבודה - עד שמפלגת העבודה תחזור לשפיות ותאמץ שוב את עמדת רבין שכזכור - התנגד להקמת מדינה פלשתינית.

 

מי אישית מתנגד להקמת מדינה פלשתינית:  בבחירות המקומיות חשובה האישיות של כל מועמד. כל מועמד אמיץ, שאומר בפומבי שהוא מתנגד להקמת מדינה פלשתינית - צריך לתמוך בו כי אחרת העיר שלך תהיה בטווח הטילים אם חס וחלילה תקום מדינה פלשתינית.

 

עמנואל גרטל מפתח-תקוה מזהיר: ב-90 היום שלפנינו יתקיימו בחירות לרשויות, פריימריס במפלגות ובחירות לכנסת! כל הפרובוקציות של השמאל כוונתם להסיח את דעתנו מהמשימה העיקרית ל-90 הימים הקרובים: לזרוק את השמאל מהשלטון ולעזור לנאמנינו לנצח בבחירות!  לעזוב הכל, את כל המחאות, אפילו את חיזוק המאחזים, חומש, שדמה, וכדומה,  לגשת מיד למועמדים המקומיים הטובים לרשויות המקומיות ולהציע עזרה והתנדבות. נתעסק במה שהכי מפחיד את השמאל: כשלון בבחירות.

 

חותמים נוספים על חורבן גוש קטיף, בנוסף לאלה שצויינו למעלה כתומכי גירוש, להצביע נגדם:

 (מועתק מהמודעה שפורסמה בעיתונות בשעתו מטעם אותם ראשי ערים כך שאין פה מה להכחיש...)

 

דרור אהרון מגן יבנה.                        יעקב אמור מקציר-חריש.
אבי אסרף מאופקים.                        יצחק בוכובוזה מאור-יהודה. 
שמחה יוסיפוב מאור עקיבא.              מאיר כהן מדימונה.                        
חיים ברביבאי מקרית שמונה.             צבי גוב-ארי מיבנה.
ניסים גוזלן מבאר-יעקב.                    אליהו דדון מבית דגן. 
יעקב מאמאן מכוכב יאיר.                  צביקה מה-יפית מאורנית.                

גבי נאמן משלומי.                            יוסף נשרי מקריית אונו.
שולי סולימן מקריית עקרון.                בני רגב מלוד
.

דוד עמר מנשר.                              רון פרומר מנהריה.                      

                 

 

הערה: מפאת חוסר הזמן,  חלק מהמידע במייל הזה לא בדוק ברמה הרגילה שלנו. אם יש טעויות כלשהן, העבירו תיקונים ועמכם הסליחה.

 

The local elections on Tuesday are extremely important. Please vote. For those who know that Eretz Yisrael is a crucial topic, here is what you need to know about pro-Eretz Yisrael candidates (usually such candidates are also better for the city -- experience shows that whoever is in favor of a Palestinian state also BEHAVES like a Palestinian state...).

 

Acco: Lankri is very bad for us. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Ashdod: Dr. Yehiel Lasri running with Yehuda Frankel are better for us than Zvi Zilker.

 

Ashkelon: Roni Mahatzri is very bad for us. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Bat Yam: Vote for Uri Buskila, probably running only for city council. He is outstanding. Tet-Bet is the name of the list.

 

Beer Sheva: Yaakov Terner of Kadima is a poor candidate for us. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Bet Shemesh: Shalom Lerner is an excellent mayoral candidate. Vote for him, help him.

 

Givat Shmuel: Zamir Ben-Ari is very bad for us. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Haifa: Yona Yahav is very bad for us. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Herzlia: Yaron Olami running for mayor and Zvi Weiss running for Moatza in the Tet-Bet list are both excellent. Please help them and vote for them.

 

Jerusalem: Porush has more solid Eretz Yisrael views that either Nir Barkat or Gaidamak. Safest therefore to vote for Porush

 

Kiryat Malachi: Vote AGAINST Moti Malka who is very bad for us. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Maaleh Adumim: Gidon Ariel running for city council is excellent for us and a very nice guy as well. Vote for him, help him.

 

Naharia: Jackie Sabag is a poor candidate for us. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Natzrat Ililt: Shimon Gapsu is great. Please help him and vote for him.

 

Netanya: Miriam Feirberg has a mixed record -- against Oslo, in favor of disenagement -- we call on her to clarify her position re Palestinian state (which will put Netanya into rocket range) - Miriam, are you for or against?

 

Ramat Gan: Zvi Bar is very anti Eretz-Yisrael. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Ramle: Yoel Lavi is very anti Eretz-Yisrael. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Rishon leZion: Vote AGAINST Meir Nitzan who is a Kadima candidate. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Rehovot: Vote for Hananya Weinberger or Uzi Salant, good candidates, in order to defeat Shuki Forer who is very bad for Eretz Yisrael.

 

Tel-Mond: Shlomo Ratzabi is very bad for us. Please vote for the most realistic candidate running against him.

 

Please not only vote as per the above but ask your friends to do the same. If you will talk to them you will find many who were not going to bother to vote.

 

The above suggestions are based on our 15 year experience re candidates and parties which have consistently adopted positions that are good for the public even when these positions are unpopular (like: refusing to jump on the disengagement bandwagon despite huge pressure from the government). We are not associated with any political party and do not get money or appointments from any parties and our recommendations are based ONLY on our observations as to which candidates and lists are pro-Eretz Yisrael in orientation. In Israel, like it or not  -- municipal politics crucially affects national politics. Safety first -  if mayors are elected who are pro-Palestinian, our chances for defeating Palestinian state are very slim. So, please vote  as above and get your friends to vote.

 

General: Any local candidate (from any party) who goes public saying he is opposed to Palestinian state as it will endanger his own city -- vote for him.  

.

 

 

רוצה להימחק מהרשימה? שלח דוא"ל ריק אל mattotarim-unsubscribe@eretz.org   

to unsubscribe, pls send a blank email to: mattotarim-unsubscribe@eretz.org

 

קבלת את המייל הזה מחבר, רוצה להצטרף לרשימת התפוצה? שלח דוא"ל ריק אל mattotarim-subscribe@eretz.org

mattotarim-subscribe@eretz.org if you got this from a friend & would like to join our distribution list, send a blank email to

 

לתגובות או לרישום ידידים הגרים בחו"ל mattot.arim@gmail.com

Comments? Or: Want your friends in USA etc. to join our foreign list? Contact mattot.arim@gmail.com